Preskočiť navigáciu

O šperkoch

Prepichovanie detských ušiek

S výberom prvých náušničiek pre vašu malú dievčatko súvisí aj rozhodovanie kedy a ako nechať ušká prepichnúť.

Prepichovanie detských ušiek

Prepichnúť ihlou, alebo nastreliť?

Možnosti sú v zásade dve – prepichnutie, alebo nastrelenie, ak teda nepočkáte, až sa bude vaša malá princeznička môcť rozhodnúť sama, či chce, alebo nechce ušká prepichnúť.

Prepichnutie ihlou

Prepichnutie ihlou je taká klasika, ktorá sa robí už mnoho rokov, je to lacnejšie a zakúpené náušničky môžete dať na uško hneď.

Nastrelenie náušníc

Pomerne novšia metóda a stále obľúbenejšia je nastrelenie detských náušničiek pomocou špeciálnej nastreľovacej pištole. Je to všeobecne menej bolestivé, ale cena je vyššia.

Rozhodnutie je teda len na vás. Odporúčame vybrať skúseného a overeného odborníka. Inšpirujte sa recenziami ostatných rodičov.

Kedy ušká nechať prepichnúť?

Ďalšia z otázok snáď každej mamičky a otecka pri nákupe prvých detských náušničiek. Opäť je to na úvahe a rozhodnutí rodičov. Odborníci však radia, aby sa ušká nenechávali prepichnúť skôr než v 3 mesiacoch, kedy je bábätko po očkovaní a je chránené proti tetanu.

Starostlivosť o detské uško po prepichnutí

Čerstvo prepichnuté dierky v ušku odporúčame nechať na pokoji. Každý kontakt s rankou len zvyšuje možnosť zanesenia infekcie, preto je vhodné to nepreháňať s nadbytočným používaním mastičiek, krému, liehu či dokonca framykoínu, ktorý sa má používať len na zápalové ochorenia kože.

Viac o starostlivosti po prepichnutí
Detské uško

Pri výbere prvých náušničiek a riešení kedy a ako prepichnúť odporúčame navštíviť naše stránky DětskéOuško.cz, kde je podrobne popísané nielen kedy, ako a kde nechať ušká prepichnúť, ale tiež, ako sa starať o uško po prepichnutí.

Prejsť na stránky

Vlastníme nasledujúce certifikáty

Naše spôsoby platby

Chatujte na