Preskočiť navigáciu

O šperkoch

Zapínanie detských náušníc

Väčšina modelov našich detských náušníc môže byť vyrobená s niektorým z nasledujúcich typov zapínania. Pri výbere najvhodnejšieho dbajte na to, aby sa náušnice dali ľahko nasadiť, aby dobre sedeli na uchu a aby bolo čo najmenšie riziko poranenia, ak sa zachytia o nejaký predmet. Chcete vidieť rozdiel medzi rôznymi typmi zapínania? Pozrite si nasledujúce videá.

Zapínanie detských náušníc
od 3 mesiacov do 3 rokov

Brizúra

Zapínanie typu brizura je vpredu, háčik sa zasunie do očka na prednej strane náušnice, čo je praktické, ak náušnice nasadzuje niekto iný než samotná nositeľka.

  • Toto zapínanie je veľmi odolné proti strate.
  • Zapínanie je veľmi krehké, a preto je nutné dať si pozor najmä pri prvom zapínaní.
Náušničky s balónikom
od 6 mesiacov

Puzeta

Uzáver v tvare puzety sa pri tomto type zapínania navlieka na driek (kolík) náušnice. Driek má zárez, do ktorého puzeta zapadne. Tento typ zapínania je populárny najmä v západnej Európe.

  • Ak sa náušnica dieťaťu o niečo zachytí, uvoľní sa ľahšie, čo môže zabrániť prípadnému poraneniu ucha. Zapínanie je veľmi ľahké a teda cenovo prístupnejšie.
  • Puzeta drží na uchu o trocha menej než skrutkovací typ balónik.
Náušničky s puzetou
od 5 mesiacov

Balónik

Driek (kolík) náušnice má v tomto prípade závit, na ktorý sa naskrutkuje uzáver v tvare balónika. Na Slovensku je tento typ zapínania veľmi obľúbený.

  • Náušnica je pripevnená veľmi bezpečne a takmer nehrozí jej strata.
  • Kvôli skrutkovaciemu systému sa nasadzuje horšie. Ďalšou malou nevýhodou je, že sa do uzáveru môžu ľahko zachytávať nečistoty, napr. mydlo alebo krém, takže je treba ho pravidelne čistiť.
Náušničky s balónikom
od 5 do 12 rokov

Klapka

Zapínanie je umiestnené na zadnej strane náušnice a má klapku (klipsu), ktorá náušnicu uzatvorí a bráni tak jej otvoreniu a strate. Všeobecne sa na náušniciach toto zapínanie používa najčastejšie. Je vhodné pre väčšie slečny.

  • Veľmi jednoduché na zapínanie.
  • Je váhovo ťažšie, cena je teda vyššia.
  • Nie je vhodné pre bábätká.
Náušničky so zapínáním na klapku

Kedy a ako prepichnúť detské ušká?

Rozhodnutie zakúpiť svojmu dievčatku prvé náušničky so sebou prináša mnoho otázok a rozhodovania. Nemalo by ísť o spontánnu záležitosť, ale o niečo, čo by sa malo najskôr poriadne premyslieť.

Více o Propichování oušek
Vytvorte si vlastné náušnice

Vytvorte si vlastné náušnice

Vytvorte si detské náušnice podľa svojich predstáv v priebehu chvíle v našom konfigurátore náušníc. Kreativite sa medze nekladú :)

Vytvoriť si šperk

Vlastníme nasledujúce certifikáty

Naše spôsoby platby

Chatujte na