Přeskočit navigaci

O šperkoch

Ako vybrať snubný prsteň

Pri výbere snubného prsteňa by ste sa mali riadiť predovšetkým vlastným vkusom. Vy budete ten, kto bude stále nosiť snubný prsteň a mať ho na očiach. Naše svadobné obrúčky sme rozdelili do 3 kolekcií.

Jednoduché, ale nadčasové snubné prstene nájdete v kolekcii Basic. Originálne, netradičné prstene si môžete vybrať v kolekcii Casting. Luxusné snubné prstene predstavuje kolekcie Eternity.

Ako vybrať snubný prsteň?

Pre klientov, ktorí majú vlastnú predstavu o tom, ako by mal vyzerať snubný prsteň, ponúkame aj možnosť výroby na zákazku. Poradíme vám a spoločne vytvoríme prstene presne podľa vašich predstáv. Stačí nás kontaktovať na našej zákazníckej linke +420 485 110 116.

Ako vybrať snubný prsteň?

Materiály

Jedným z rozhodujúcich faktorov pri výbere snubného prsteňa je materiál, z ktorého je vyrobený.

V našej ponuke si môžete vybrať z bieleho, žltého alebo ružové zlata. Ďalej máte možnosť kombinácie farieb zlata. O charakteristikách jednotlivých materiálov si môžete prečítať v článku o zlate.

Profil

Príjemné nosenie prstienka prevažne ovplyvňuje práve jeho profil. Je pre vás pohodlnejšie, keď je prstienok zvnútra plochý, alebo guľatý? Ak si nie ste istí, aký profil zvoliť, nezúfajte, prichystali sme pre vás stručný prehľad všetkých profilov prstienkov, ktoré u nás nájdete.

Najobľúbenejšie a dá sa povedať aj najklasickejší je polkruhový profil, ktorý je pohodlný a zároveň vhodný na osadený zirkónmi alebo diamanty. Ak hľadáte ideálny pomer medzi trendy dizajnom a pohodlím nosenie, tak je dobrou voľbou plochý profil.

 • Ako vybrať snubný prsteň?

  Konkávne profil

  Konkávny profil je ideálny pre tých, ktorí dávajú prednosť dizajnovým snubným prsteňom. Vnútorná časť je plochá a vonkajšia časť je ľahko zakrivená.

 • Ako vybrať snubný prsteň?

  Lichoběžný profil

  Lichoběžný profil je modernou variantou snubných prsteňov s hladkým vzhľadom. Vnútorná aj vonkajšia strana prsteňa je plochá, strany sú zahnuté.

 • Ako vybrať snubný prsteň?

  Plochý profil

  Plochý profil je moderný, jednoduchý a veľmi obľúbený najmä u mužov. Snubný prsteň je plochý zvnútra aj zvonka.

 • Ako vybrať snubný prsteň?

  Pologuľatý profil

  Prstene s týmto profilom sú hrubšie, a preto sú vhodnejšie na osadenie kameňmi. V prípade polguľového prstenca je vnútorná časť plochá a vonkajšia časť je okrúhla.

 • Ako vybrať snubný prsteň?

  Trojvlnný profil

  Trojvlnový snubný prsteň určite zaujme každého svojím netradičným vzhľadom. Vnútorná strana je plochá, vonkajšia strana je zakrivená s tromi vlnami.

Šírka snubného prsteňa

Niektorí ľudia môžu uprednostňovať úzke krúžky a iní široké krúžky. Šírka obrúčok závisí najmä od veľkosti vašich rúk. Užšie obrúčky sú vhodné pre štíhle prsty. Na druhej strane, širšie prstene sa lepšie hodia k hrubším prstom. Dôležité je, samozrejme, aby sa vám snubný prsteň páčil a aby bol pohodlný.

Ako spoznať správnu šírku?

Pre presnejšiu predstavu si na našich stránkach môžete vytlačiť skúšobné pásiky šírok prsteňov. Tak najlepšie zistíte, ktorá šírka sa najviac hodí práve pre vaše ruky.

 • Vytlačte si súbor, pozor pri stláčaní súboru musíte zaškrtnúť "skutočná veľkosť", inak nebudú uvedené rozmery zodpovedať
 • Vystrihnite si jednotlivé prúžky
 • Vyskúšajte si vystrihnuté prúžky na prste
Stiahnuť skúšobný pásik
Ako vybrať snubný prsteň?

Povrch

Každý snubný prsteň z našich kolekcií je vyrábaný s lesklým povrchom. Ak by ste radšej zvolili iný typ povrchu, zavolajte na našu zákaznícku linku 485 110 116 nebo píšte na náš e-mail info@danfil.sk, vašu objednávku upravíme podľa vášho želania.

Ako vybrať snubný prsteň?
Ako vybrať snubný prsteň?

Kamene

Ak sa rozhodnete, že chcete, aby váš snubný prsteň viac vynikol, môžete ho ozdobiť zirkónmi alebo diamantmi. Vyberte si z našej kolekcie Casting Collection, ktorá už má všetky krúžky osadené.

Môžete si tiež vybrať jeden z prsteňov z kolekcie Basic a sami sa rozhodnúť, koľko kameňov a ako bude osadený. V prípade prsteňov z tejto kolekcie si však môžete vybrať iba diamanty. Ak ste sa rozhodli nechať si nastaviť vybraný prsteň z kolekcie Basic, kontaktujte nás prosím.

Veľkosti krúžkov

Výber správnej veľkosti snubného prsteňa je jednou z najčastejších otázok našich zákazníkov. Preto sme pripravili podrobného sprievodcu zameraného len na výber veľkosti.

Svadobné obrúčky a ich cena

Cena snubných prsteňov závisí najmä od zvoleného materiálu a jeho množstva. Okrem toho cenu ovplyvňujú drahé kamene, napríklad diamanty. Ak máte konkrétne želania, neváhajte nás kontaktovať alebo navštívte náš showroom v Liberci.

Dohodnite si osobné stretnutie v našom showroome
Ako vybrať snubný prsteň?

Jsme držiteli následujících certifikátů

Naše platební metody