Přeskočit navigaci
Farebná typológia

Farebná typológia

Vyberáte detské náušnice a neviete, akú farbu zvoliť? Inšpirujte sa našimi tipmi, akú kombináciu farby zlata a kameňa vybrať podľa symboliky alebo odtieňa vlasov a kože.

Farebná typológia podľa zlata

Při výběru barvy zlata dětských náušnic nezapomínejte na barevnou typologii vaší dcery. Důležitá je barva pleti a vlasů. Pouhým pohledem můžete určit, zda je tón pleti vaší dcery teplý, nebo studený.

 • Studený typ

  Ak má vaša dcéra ružové líčka, svetlejšiu pleť a na tele jej presvitajú žilky do modra, jej farebná typológia je studená a bude sa pre ňu najlepšie hodiť šperk z bieleho alebo ružového zlata.

 • Teplý typ

  Naopak ak má tmavšiu tváričku a žilky na tele zelenej farby, je teplý typ, a bude sa pre ňu hodiť zlato žlté. Aj tu je však možné zvoliť ružové zlato, ktoré môže byť rozjasnené kamienkom v teplejšom odtieni.

Farebná typológia podľa farby kameňa

Stejně jako pro výběr zlata i pro výběr barvy kamene v dětském šperku můžeme využít barevné typologie pleti a vlasů. Pro teplé typy jsou vhodné jiné odstíny barev než pro holčičky, jejichž barevný tón pleti je studený.

 • Náušničky pre blondínky s teplým tónom pleti

  Blondínky s teplým tónom pleti

  Půvab nositelky náušnic nejlépe podtrhnou kamínky v teplých zemitých odstínech. Hodí se pro ně tmavě modrá, ale také různé odstíny zelené, jako je smaragdová nebo olivově zelená.

 • Náušničky pre blondínky s chladným tónom pleti

  Blondínky s chladným tónom pleti

  Podľa farebnej typológie je vhodné voliť farby kamienkov vo farbe ružovej a amethystove fialovej, ktoré príjemne doplní chladný tón ich pleti.

 • Náušničky pre brunetky s teplým odtieňom pleti

  Brunetky s teplým odtieňom pleti

  Pro tento typ slečen jsou nejvhodnější kamínky v barvě červené, oranžové nebo žluté. Ty totiž rozzáří a podtrhnou tón jejich pleti.

 • Náušničky pre brunetky s chladným tónom pleti

  Brunetky s chladným tónom pleti

  Ak má vaša dcéra svetlú pleť a je brunetka, budú sa pre ňu hodiť náušničky s kamienkami vo farbe priezračnej, ružovej, červenej alebo rubínovo červenej.

 • Náušničky pre čiernovlásky

  Čiernovlásky

  Ak má vaše dievčatko čierne vlásky, jej pôvab najlepšie podporí smaragdovo zelená, tmavo modrá alebo ametystovo fialová bez ohľadu na tón jej pleti.

 • Náušničky pre červenovlásky

  Červenovlásky

  Pro malé rusovlásky se světlou pletí je nejlepší volbou průzračně bílá. U zrzavých slečen se snědou barvou pleti se potom nejlépe vyjímají odstíny zelené.

Vybrať náušničky

Jsme držiteli následujících certifikátů

Naše platební metody

Chat