Preskočiť navigáciu
Farebná typológia

Farebná typológia

Vyberáte detské náušnice a neviete, akú farbu zvoliť? Inšpirujte sa našimi tipmi, akú kombináciu farby zlata a kameňa vybrať podľa symboliky alebo odtieňa vlasov a kože.

Farebná typológia podľa zlata

Pri výbere farby zlata detských náušníc nezabúdajte ani na farebnú typológiu vašej dcéry. Dôležitá je farba pleti a vlasov. Obyčajným pohľadom môžete určiť, či je tón pleti vašej dcéry teplý, alebo studený.

 • Studený typ

  Ak má vaša dcéra ružové líčka, svetlejšiu pleť a na tele jej presvitajú žilky do modra, jej farebná typológia je studená a bude sa pre ňu najlepšie hodiť šperk z bieleho alebo ružového zlata.

 • Teplý typ

  Naopak ak má tmavšiu tváričku a žilky na tele zelenej farby, je teplý typ, a bude sa pre ňu hodiť zlato žlté. Aj tu je však možné zvoliť ružové zlato, ktoré môže byť rozjasnené kamienkom v teplejšom odtieni.

Farebná typológia podľa farby kameňa

Rovnako ako pre výber zlata aj pre výber farby kameňa v detskom šperku môžeme využiť farebnú typológiu pleti a vlasov. Pre teplé typy sú vhodné iné odtiene farieb než pre dievčatká, ktorých farebný tón pleti je studený.

 • Náušničky pre blondínky s teplým tónom pleti

  Blondínky s teplým tónom pleti

  Pôvab nositeľky náušníc najlepšie podčiarknu kamienky v teplých zemitých odtieňoch. Hodia s pre ňu tmavo modré, ale tiež vyššie uvedené odtiene zelenej, ako je smaragdová alebo olivovo zelená.

 • Náušničky pre blondínky s chladným tónom pleti

  Blondínky s chladným tónom pleti

  Podľa farebnej typológie je vhodné voliť farby kamienkov vo farbe ružovej a amethystove fialovej, ktoré príjemne doplní chladný tón ich pleti.

 • Náušničky pre brunetky s teplým odtieňom pleti

  Brunetky s teplým odtieňom pleti

  Pre tento typ slečien sú najvhodnejšie kamienky vo farbe červenej, oranžovej alebo žltej. Tie totiž rozžiaria a podčiarknu tón ich pleti.

 • Náušničky pre brunetky s chladným tónom pleti

  Brunetky s chladným tónom pleti

  Ak má vaša dcéra svetlú pleť a je brunetka, budú sa pre ňu hodiť náušničky s kamienkami vo farbe priezračnej, ružovej, červenej alebo rubínovo červenej.

 • Náušničky pre čiernovlásky

  Čiernovlásky

  Ak má vaše dievčatko čierne vlásky, jej pôvab najlepšie podporí smaragdovo zelená, tmavo modrá alebo ametystovo fialová bez ohľadu na tón jej pleti.

 • Náušničky pre červenovlásky

  Červenovlásky

  Pre malé červenovlásky so svetlou pleťou je najlepšou voľbou priezračne biela. Na ryšavých slečnách s tmavšou farbou pleti najlepšie ukážu odtiene zelenej.

Vybrať náušničky

Vlastníme nasledujúce certifikáty

Naše spôsoby platby

Chatujte na