Preskočiť navigáciu

O šperkoch

Farebná typológia

Vyberáte detské náušnice a neviete, akú farbu zvoliť? Inšpirujte sa našimi tipmi, akú kombináciu farby zlata a kameňa vybrať podľa symboliky alebo odtieňa vlasov a kože.

Farebná typológia

Farebná typológia podľa zlata

Pri výbere farby zlata detských náušníc nezabúdajte ani na farebnú typológiu vašej dcéry. Dôležitá je farba pleti a vlasov. Obyčajným pohľadom môžete určiť, či je tón pleti vašej dcéry teplý, alebo studený.

 • Studený typ

  Studený typ

  Ak má vaša dcéra ružové líčka, svetlejšiu pleť a na tele jej presvitajú žilky do modra, jej farebná typológia je studená a bude sa pre ňu najlepšie hodiť šperk z bieleho alebo ružového zlata.

 • Teplý typ

  Teplý typ

  Naopak ak má tmavšiu tváričku a žilky na tele zelenej farby, je teplý typ, a bude sa pre ňu hodiť zlato žlté. Aj tu je však možné zvoliť ružové zlato, ktoré môže byť rozjasnené kamienkom v teplejšom odtieni.

Farebná typológia podľa farby kameňa

Rovnako ako pre výber zlata aj pre výber farby kameňa v detskom šperku môžeme využiť farebnú typológiu pleti a vlasov. Pre teplé typy sú vhodné iné odtiene farieb než pre dievčatká, ktorých farebný tón pleti je studený.

 • Blondínky s chladným tónom pleti

  Blondínky s chladným tónom pleti

  Podľa farebnej typológie je vhodné voliť farby kamienkov vo farbe ružovej a amethystove fialovej, ktoré príjemne doplní chladný tón ich pleti.

 • Blondínky s teplým tónom pleti

  Blondínky s teplým tónom pleti

  Pôvab nositeľky náušníc najlepšie podčiarknu kamienky v teplých zemitých odtieňoch. Hodia s pre ňu tmavo modré, ale tiež vyššie uvedené odtiene zelenej, ako je smaragdová alebo olivovo zelená.

 • Brunetky s chladným tónom pleti

  Brunetky s chladným tónom pleti

  Ak má vaša dcéra svetlú pleť a je brunetka, budú sa pre ňu hodiť náušničky s kamienkami vo farbe priezračnej, ružovej, červenej alebo rubínovo červenej.

 • Brunetky s teplým odtieňom pleti

  Brunetky s teplým odtieňom pleti

  Pre tento typ slečien sú najvhodnejšie kamienky vo farbe červenej, oranžovej alebo žltej. Tie totiž rozžiaria a podčiarknu tón ich pleti.

 • Červenovlásky

  Červenovlásky

  Pre malé červenovlásky so svetlou pleťou je najlepšou voľbou priezračne biela. Na ryšavých slečnách s tmavšou farbou pleti najlepšie ukážu odtiene zelenej.

 • Čiernovlásky

  Čiernovlásky

  Ak má vaše dievčatko čierne vlásky, jej pôvab najlepšie podporí smaragdovo zelená, tmavo modrá alebo ametystovo fialová bez ohľadu na tón jej pleti.

Pozrite sa tiež na symboliku farieb kameňov a odporúčania tej najvhodnejšej farby kamienka pre vašu princeznú podľa jej farebnej typológie.

Vytvorte si vlastné náušnice

Vytvorte si vlastné náušnice

Vytvorte si detské náušnice podľa svojich predstáv v priebehu chvíle v našom konfigurátore náušníc. Kreativite sa medze nekladú :)

Vytvoriť si šperk

Vlastníme nasledujúce certifikáty

Naše spôsoby platby

Chatujte na