Preskočiť navigáciu

❤️ Zľava -15 % na všetky kategórie skladom, nenechajte si ich ujsť! ❤️

O šperkoch

O našom zlate

Materiál, ktorý používame na zhotovenie šperkov Danfil, je 14k zlato (585/1000). Ako výrobca sme registrovaní u Puncového úradu Českej republiky a prechádzame nezávislými testami kvality nášho zlata.

O našom zlate

Libra zlata

Všetky šperky sú označené puncovou značkou, ktorá zaručuje pravosť materiálu. Šperky sú pravidelne kontrolované a vďaka tomu máme certifikát, ktorý našim klientom zaručuje správne a bezpečné zloženie kovov v šperkoch. Preto si u nás môžete byť istí, že sú vyrobené z naozaj kvalitného žltého (AU 585/1000), ružového alebo bieleho 14-karátového zlata a spĺňajú prísne normy. Vylučovanie niklu STN EN 1811 - problém kovu a Korózne agresivita STN ISO 9223 - problém človeka.

Puncové značky

Žlté zlato

Už pred stáročiami sa používalo ako platidlo alebo na výrobu šperkov a dekoratívnych predmetov. Jedná sa o veľmi vzácny kov, ktorý má výborné vlastnosti, a preto patrí k najhodnotnejším drahým kovom

Aj keď sa mnohým môže zdať žlto zlatý šperk staromódny, stále platí fakt, že sa jedná o nadčasovú klasiku a pre snubné prstene alebo detské náušnice je žlté zlato tradičné a obľúbenou voľbou.

Možné alergie na žlté zlato

Ak sa obávate možné alergia na kov, voľte žlté zlato, u ktorého je možnosť neznášanlivosti najmenší. U žltého zlata je v zliatine prítomných len striebro (dodáva potrebnú pevnosť), šperk je teda najlepšie znáša, pretože alergia na zlato či striebro sú skutočne ojedinelé

Výhody

 • Nevyvolává alergie

  Nepríjemné alergie na žlté zlato sa vyskytujú len veľmi zriedka.

 • Jednoduchá údržba

  Zlaté šperky sa veľmi ľahko čistia a udržujú.

 • Úžasný vzhľad

  Vysoký lesk a krásna výrazná farba zlata sú vždy neprehliadnuteľné.

Nevýhody

 • Reakcia na kov

  V ojedinělých případech se může stát, že při zvýšené teplotě, nemoci nebo užívání krémů dětské náušničky ze žlutého zlata změní barvu. V rámci našeho servisu je vyčistíme a znovu se to již neopakuje. Přečtěte si více u nás na blogu.

Biele zlato

Biele zlato je v posledných rokoch veľmi moderné, šperky z neho sú svieže a majú nový dizajn. V porovnaní so žltým zlatom obsahuje biele zlato nikel, zinok, striebro a meď. Rozdielna technológia výroby spôsobuje, že biele zlato je o niečo drahšie ako žlté zlato rovnakej rýdzosti.

Možné alergie na biele zlato

Možnosť alergickej reakcie na biele zlato je zvyčajne spôsobená prítomnosťou niklu. (Reakcia má potom podobu drobnej kožnej vyrážky, ale zároveň nie je známe, že by zlatnícke zliatiny obsahujúce nikel skutočne spôsobovali nejaké poškodenie zdravia.) Možné uvoľňovanie niklu z bieleho zlata používaného pri výrobe šperkov sa prísne riadi európskymi smernicami, ktorých dodržiavanie zabezpečuje Puncový úrad Českej republiky (podmienky týkajúce sa možnej miery uvoľňovania niklu z klenotníckych kovov nájdete v nariadení EÚ 552/2009). Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Nikel je nevyhnutnou prímesou a jeho nežiaduce uvoľňovanie závisí od čistoty prímesí a od procesu, ktorým sa biele zlato vyrába. Vysokokvalitné biele zlato, ktoré používa výhradne spoločnosť Danfil Jewellery, nie je v žiadnom prípade ohrozené nežiaducim uvoľňovaním niklu.

Výhody

 • Vysoká odolnosť

  Šperky vyrobené z bieleho zlata vynikajú svojou tvrdosťou a odolnosťou.

 • Luxusný vzhľad

  Biele zlato je tiež veľmi lesklé a žiarivé vďaka vrchnej vrstve drahého kovu ródia, ródium slúži aj ako ochranná vrstva.

Nevýhody

 • Alergická reakcia

  U citlivejších jedincov je možnosť výskytu alergickej reakcie.

Ružové zlato

Ružovo zlatá je stredná cesta medzi chladne krásnym zlatom bielym a poctivo tradičným zlatom žltým. Jeho farba je žlto-červená s jemným nádychom do ružova. Ružová zliatina zlata obsahuje meď, ktorá mu dodáva červenkavej tóny.

Možné alergie na ružové zlato

Alergické reakcie na meď nemožno úplne vylúčiť. Rovnako ako pri bielom zlate závisí od kvality technologického spracovania zlata. Šperky vyrábame zo starostlivo spracovaného farebného zlata, takže nedochádza k uvoľňovaniu nečistôt.

Výhody

 • Vysoký lesk a odolnosť

  Ružové zlato sa krásne leští, vďaka čomu vyniká vysokým leskom a iskrou.

 • Jednoduchá kombinovateľnosť

  Šperky z ružového zlata možno vizuálne kombinovať s akýmikoľvek šperkami z bieleho alebo žltého zlata. Vzniká tak svieža a originálna kombinácia.

 • Trendy

  Ružové zlato je dnes veľmi trendy a v nasledujúcich rokoch v obľube predčí zlato bielej.

Nevýhody

 • Možné alergie

  Vzhľadom na prítomnosť medi v zliatine ružového zlata môže v ojedinelých prípadoch dôjsť k zafarbeniu zlata alebo k alergickým reakciám.

 • Detské šperky

  Pri výbere zlata na detské šperky sa riaďte osobným vkusom a nezabudnite na typológiu farieb. Dôležitá je farba pleti a vlasov. Teplý alebo studený tón pleti zistíte jednoduchým pohľadom. Pozrite si tiež symboliku farieb kameňov a odporúčanie najvhodnejšej farby kameňa pre vašu princeznú podľa jej farebnej typológie.

  Srdiečka v kombinácii s bielym zlatom sú u našich zákazníkov najobľúbenejšie a my by sme odporúčali veľmi moderné ružové zlato spolu s jemnými ružovými alebo výraznými mätovými kameňmi.

 • Snubné prstene

  V posledných rokoch si najväčšiu obľubu získalo biele zlato, pretože je to veľmi kvalitný kov a zároveň vkusný a elegantný doplnok v podobe šperku. Svadobné obrúčky z bieleho zlata sú v súčasnosti najobľúbenejšie a najpredávanejšie. Nevesty dopĺňajú biele zlato diamantmi a ženísi sa držia jednoduchých celokovových šperkov.

  Na popularite však získava aj ružové zlato. Je moderný, ľahko sa kombinuje s bielym aj žltým zlatom a aká je jeho najväčšia výhoda, ktorú ocenia najmä páni? Jeho farba je dostatočne neutrálna, aby splynula s tónom pleti. Pre mužov, ktorí nie sú takí zvyknutí nosiť šperky, je to ideálna voľba, pretože ich na prste takmer nevidno.

 • Brilantné šperky

  Pri výbere je vhodné vyberať podľa farebnej typológie ženy a tiež hlavne podľa toho, aké šperky nosí. Teplému tónu pleti bude vyhovovať žlté zlato, studenému biele a ružová je kompromisom medzi nimi.

  Najobľúbenejším šperkom v našej ponuke je biele zlato. Najviac však vyniká lesk diamantov v kombinácii so žltým zlatom. Trendom je ružové zlato, ktoré je najobľúbenejším variantom na východe.

  Ak hľadáte najbezpečnejšiu voľbu z hľadiska alergií, určite si vyberte žlté zlato, ktoré neobsahuje iné prímesi.

Vlastníme nasledujúce certifikáty

Naše spôsoby platby

Chatujte na